KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 9225017
*
nr 922 5017
Roger Risberg
(1956-2011), Sverige
Teckningar, Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling
Kondition: Smuts/fläckar
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 november 2014
kl 18:06:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 21:19:56
1
500 kr
1/11 22:42:41
2
200 kr
1/11 22:42:41
1
250 kr (Budbetjänt)
1/11 22:42:54
2
300 kr
1/11 22:42:54
1
350 kr (Budbetjänt)
1/11 22:43:04
2
400 kr
1/11 22:43:05
1
450 kr (Budbetjänt)
1/11 22:43:14
2
500 kr
1/11 22:43:14
1
500 kr (Budbetjänt)
1/11 22:43:23
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Roger Risberg
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
Läs mer om Roger Risberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absurdister akvarell akvareller roger risberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar tusch vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:27
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:46
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:58
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:52
-
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:00
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:47
*
Roger Risberg
Kondition: Smuts/fläckar
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Roger Risberg
nr 922 5017
Roger Risberg
(1956-2011), Sverige
Teckningar, Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling
Kondition: Smuts/fläckar
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 21:19:56 | 1 | 500 kr |
1/11 22:42:41 | 2 | 200 kr |
1/11 22:42:41 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
1/11 22:42:54 | 2 | 300 kr |
1/11 22:42:54 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
1/11 22:43:04 | 2 | 400 kr |
1/11 22:43:05 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
1/11 22:43:14 | 2 | 500 kr |
1/11 22:43:14 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
1/11 22:43:23 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Roger Risberg
Roger Risberg, svensk mÃ¥lare född i Göteborg 1956, död 2011.Läs mer om Roger Risberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absurdister akvarell akvareller roger risberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar tusch vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:27 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:46 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:58
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:52 -
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:00 -
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:47